Az igénylő a tanúsítvány igénylését az info@netlock.hu címre küldött ajánlatkéréssel tudja kezdeményezni.
A DV SSL-tanúsítvánnyal csak publikus DNS-szolgáltatással feloldható név (FQDN) hitelesíthető, belső név vagy IP-cím nem.
Időpontfoglalás szükséges!
A NETLOCK az ország első hitelesítés-szolgáltatójaként jött létre és az elmúlt 20 évben, együtt fejlődött a digitális hitelesítés és az elektronikus aláírások piacával.
Az üzleti digitális kultúra javításáért dolgozunk.
Időpontfoglalás szükséges!
A NETLOCK az ország első hitelesítés-szolgáltatójaként jött létre és az elmúlt 20 évben, együtt fejlődött a digitális hitelesítés és az elektronikus aláírások piacával.
Az üzleti digitális kultúra javításáért dolgozunk.
Az igénylő a tanúsítvány igénylését az info@netlock.hu címre küldött ajánlatkéréssel tudja kezdeményezni.
A DV SSL-tanúsítvánnyal csak publikus DNS-szolgáltatással feloldható név (FQDN) hitelesíthető, belső név vagy IP-cím nem.
Ha egy szerveren több domaint szeretne hitelesíteni, akkor több automata SSL-tanúsítvány vagy minősített SSL- (QWAC) vagy OV SSL-tanúsítványunk – amely multidomain (wildcard tagot is tartalmazhat) – használata szükséges.
Az alábbiakban látható a domain ellenőrzéssel kibocsátott tanúsítványok (DV SSL) és a szervezet ellenőrzéssel kibocsátott SSL tanúsítványok (OV SSL) főbb jellemzői táblázat összefoglalva.
Az SSL-tanúsítvány (elektronikus igazolás) segítségével egy biztonságos adatátviteli csatornát alakít ki a felhasználó böngészője (kliens) és a webszerver között, ahol a szerver az SSL-tanúsítvánnyal azonosítja magát.
A szerverrel folytatott kommunikáció ezen a titkosított csatornán keresztül, csak a két kommunikáló fél számára értelmezhető módon fog megvalósulni.
Fontos tulajdonsága, hogy a tanúsítvány magánkulcsa csak a weboldalt kiszolgáló szerveren található me -, a felhasználó számára egyértelműen azonosítja az adott szervert, így a felhasználó biztos lehet abban, hogy nem térítették el az adatforgalmát más szerver felé.
Az tanúsítványainkkal minden böngésző és webkiszolgáló együttműködik. A NETLOCK SSL tanúsítványai alapértelmezettként szerepelnek a legelterjedtebb böngészők és szoftverek tanúsítványtáraiban – ilyenek Google Chrome az Internet Explorer és Edge böngésző, a Mozilla Firefox, a Safari (MAC OSX), Android és iPhone készülékek böngészői!
Kiadóink alapértelmezetten szerepelnek a legelterjedtebb böngészőkben, operációs rendszerekben, így kiadók telepítése nem szükséges. A tanúsítvány a beállítását követően a lejáratáig semmi törődést nem igényel.
SSL-szolgáltatásunkat úgy terveztük és fejlesztettük, hogy a felhasználók kommunikációjának tartalmához harmadik fél ne férhessen hozzá. Az ügyfél által megadott adatok biztonságos csatornán keresztül közlekednek.
Az általunk kínált tanúsítvánnyal az Ügyfelei biztonságban tudhatják az adataikat, s egyúttal biztos lehet abban, hogy a weboldalon megadott információk (pl. személyes adatok, jelszó- vagy bankkártyaadatok) titkosított csatornán keresztül védve vannak. Illetéktelen személyek (adathalászok) nem férhetnek hozzá!
Míg a domain feletti felügyeleti képességet igen, addig a domain tulajdonosának személyét és szervezetét nem ellenőrizzük. Így a szervezet neve (“O”-mező) és szervezeti egysége (“OU”-mező) sem kerül bele a tanúsítványába. A Certificate Signing Request (CSR) elkészítésekor ezeket az atributumokat vegye figyelembe.
Az igényléshez szükséges kérelem (CSR) generálására és szerver beállításaihoz segédletet ezen a linken keresztül talál!
A DV SSL-tanúsítványhoz szolgáltatói felelősségvállalási érték is tartozik.
Kiadott DV SSL tanúsítványának letöltéséhez, visszavonásához kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén.
– Magyar székhelyű cég esetén a magyar adószámot
– EU székhelyű cég esetén az EU-s (közösségi) adószámot
– EU-n kívüli székhelyű cég esetén pedig az adott országban alkalmazott adószámot adja meg!
A megrendelési folyamathoz és a tanúsítvány kibocsátásához szükség van az azon szerveren generált Certificate Signing Request-re, vagyis CSR fájlra feltöltésére, amelyre a tanúsítvány kiállításra kerül. A CSR fájl generálása alapvető feltétele az igénylésnek, melyet a szerveren parancssorosan vagy a szerveren elérhető varázslóval érdemes elvégezni. Ha a letölthető dokumentumok listájában nem találja az Önnek megfelelő szerverútmutatót, vagy a szerverével kapcsolatban további információra van szüksége, akkor javasoljuk, hogy érdeklődjön a szerver értékesítőjénél vagy terméktámogatási oldalán.
A tanúsítványhoz szükséges CSR file elkészítésekor az alábbiakra ügyeljen:
Példa:
Fontos, hogy ne töröljön ki semmit a kérelem fájlból és ne adjon hozzá további mezőket!Amennyiben a generálás során a CSR fájlba a fentiektől eltérő információ kerül, úgy előfordulhat, hogy rendszerünk elutasítja a befogadást. Ha sikeres a befogadás, akkor sem kerül be a fentiektől eltérő paraméterű adat (pl: “O” vagy “OU” tartalom) a tanúsítványba.!
A kérelemfájl tartalma az alábbival kezdődjön:
“—–BEGIN CERTIFICATE REQUEST—–“
a kérelemfájl tartalma ily módon végződjön:
“—–END CERTIFICATE REQUEST—–“
A tanúsítványok elmentésére leggyakrabban használt formátum. A szerverek többsége (például Apache) különböző fájlokba elmentve használja a privát kulcsot és a tanúsítványt. A PEM-tanúsítványokat sokszor “szöveges formátumként” említjük, ugyanis Base64-ben vannak kódolva.
Aláírt adatblokk, amely igazolja, hogy egy adott nyilvános kulcshoz tartozó magánkulcs birtokosa a saját nyilvános kulcsának tanúsítványba való foglalását, és a tanúsítványban egy meghatározott megnevezés (distinguished name) feltüntetését kéri. A PKCS#10-formátumú tanúsítványkérelem tartalmazza a kérelmező nyilvános kulcsát, a kérelmező által igényelt megnevezést, és a kérelmező aláírását a benne foglalt nyilvános kulcshoz tartozó magánkulccsal.